Samodzielna organizacja wyjazdu w góry, wymaga od nas sporego zaangażowania oraz sporej ilości poświęconego czasu. Mamy przecież sporo rzeczy do zrobienia. Trzeba cały wyjazd starannie przygotować. Musimy zadbać o zakwaterowanie, wyżywienie oraz to, w jaki sposób będziemy spędzać nas czas wolny w górach. Możemy oczywiście skorzystać z ofert biur podróży, jednakże samodzielna organizacja wyjazdu w góry jest bardziej atrakcyjna. Zapewnia nam większe możliwości w zakresie korzystania z poszczególnych atrakcji oraz rozrywek. Sprawdźmy więc, jak podejść do tego zagadnienia, aby zagwarantować sobie maksymalny poziom korzyści płynących z wyjazdu w góry na urlop.
Co dalej w artykule?
Czego wymagać będzie od nas organizacja wyjazdu w góry?
W pierwszej kolejności ustalmy sobie najważniejsze aspekty prawidłowej organizacji wyjazdu, oraz sprawdźmy, jak podejść do każdego z nich. To pozwoli nam przemyśleć swoje rozwiązania i jeszcze bardziej starannie zaplanować każdy etap wyjazdu. W kwestii rzeczy najważniejszych musimy zadbać o następujące zagadnienia:
- Zakwaterowanie – gdzieś przecież musimy spać.
- Wyżywienie – bez jedzenia na urlopie byłoby trochę dziwnie i głodno.
- Rozrywki – bo przecież nikt nie będzie całymi dniami wylegiwał się w nawet najbardziej komfortowym, hotelowym apartamencie.
Organizujemy zakwaterowanie na wyjazd w góry.
Jeśli chodzi o zakwaterowanie w górach, to powinniśmy zdać sobie sprawę, iż większość miejscowości górskich w naszym kraju, cieszy się sporą popularnością. Wobec tego też, aby mieć pewność rezerwacji zakwaterowania, warto zająć się tym zagadnieniem nawet do 6 miesięcy wcześniej, przed wyjazdem. Szczególnie, jeśli interesuje nas bardziej komfortowy hotel z basenem. Pozwoli nam to uniknąć wielu trudności, a czasami nawet ograniczyć koszty. Wiele ośrodków i hoteli, sprzedaje rezerwacje w nominalnych, normalnych cenach, ale przed rozpoczęciem sezonu, kiedy pozostaje już tylko 10-20% wolnych miejsc, ceny zaczynają być regularnie podnoszone.
Wyżywienie.
W zakresie wyżywienia, możemy oczywiście skorzystać z hotelowej restauracji, co ma swoje wady i zalety. Jest to kosztowne, ale na pewno bardzo komfortowe. Rano, zaraz po przebudzeniu po prostu schodzimy do restauracji, gdzie czekać będzie na nas śniadanie w formie szwedzkiego stołu. Tutaj od razu będziemy mogli także zaopatrzyć się w prowiant na dzisiejszą wyprawę w góry. Po powrocie zaś, będzie na nas czekać gotowa obiadokolacja.
Oczywiście możemy też poświęcić więcej czasu i każdego dnia sprawdzić inną z lokalnych knajp, jadłodajni i restauracji. Ma to swój urok, choć pochłania nieco więcej czasu.
Atrakcje.
Ważną kwestią jest także podjęcie decyzji co do planu każdego dnia. Jest to opcja której organizacja wyjazdu w góry wymaga od nas przede wszystkim. Nie możemy przecież spędzić tygodnia czy też dwóch na bezczynnym wylegiwaniu się w hotelu i na hotelowym basenie. Tylko aktywne formy spędzania czasu, zagwarantują nam wypoczynek na maksymalnie wysokim poziomie. Codzienne wyprawy w góry, zdobywanie okolicznych szczytów, czy też wynajem rowerów górskich to tylko niektóre z licznych opcji, na jakie możemy się zdecydować.
Podsumowanie.
Jednym słowem, organizacja wyjazdu w góry nie należy do najprostszych zadań. Wymaga od nas zaangażowania i poświęcenia pewnej ilości naszego czasu wolego. Z drugiej jednak strony, jeśli wszystko zaplanujemy samodzielnie, to z cała pewnością przyniesie nam to więcej satysfakcji. Poza tym, organizacja wyjazdu w góry będzie dla nas także swego rodzaju szkołą organizacji tego typu wyjazdów. Przyszłe wyjazdy urlopowe, na pewno będziemy organizować samodzielnie. Jest to opcją tańszą i dającą więcej satysfakcji. Niezależnie od tego, czy będą to wyjazdy w góry czy gdziekolwiek indziej.
1 thought on “Organizacja wyjazdu w góry.”
Comments are closed.